Ciekawa reklama potrafi być skuteczna. Dlatego firmy szukają interesujących propozycji, które przełożą się na powiększenie grona klientów. Czym wyróżniają się reklamowe standy, które zdobywają coraz większe grono użytkowników?

Standy ciekawą odmianą reklamy

Standy reklamowe są rodzajem prezentacji firmowej oferty, inaczej mówiąc nośnikiem reklamy zewnętrznej. Można je określić jako rodzaj stojaków, które mają za zadanie promować ofertę i przyciągać klientów. Nie ma określonej formy standów reklamowych. Mogą to być zarówno zwykłe stojaki z półeczkami na promowane produkty, jak i skomplikowane, fantazyjne w formie. Standy najczęściej można spotkać w sklepach oraz na różnego rodzaju wystawach czy targach. Chętnie wykorzystują je sponsorzy różnego rodzaju imprez.

Rodzaje standów

Brak określonej formy sprawia, że jest bardzo wiele rodzajów standów reklamowych. Najogólniej można je podzielić na standy reklamowe zewnętrzne i wewnętrzne. Te pierwsze są zwykle wykonane z materiałów trwalszych, takich jak metale, drewno czy tworzywa sztuczne. Bez problemu wytrzymują nawet lata na zewnątrz. Standy wewnętrzne są zrobione najczęściej z kartonów. Są mniej wytrzymałe, ale dużo tańsze. Dają też ogromne możliwości graficzne i przestrzenne.Ciekawą odmianą standów reklamowych są standy nadmuchiwane. Wodoodporne i bardzo mobilne pozwalają na ustawianie ich zarówno w plenerze, jak i w pomieszczeniach.Podział standów ze względu na kształt czy funkcjonalność jest raczej rzadko stosowany, ponieważ cechują się one wielką różnorodnością. Można jednak wyróżnić np. standy eliptyczne, płaskie, zwykłe i z podświetlenie czy kolumny i wieże reklamowe.

Jak najlepiej wykorzystać standy?

Ze względu na ogromną różnorodność wykorzystanie standów reklamowych ciągle rośnie. Najczęściej spotyka się je w sklepach, tam są dodatkową przestrzenią wystawienniczą dla produktów, które nie są pierwszej potrzeby, a mają przyciągnąć klienta.Jednak standy powinny być wykorzystywane nie tylko w sklepach. Ciekawie zaprojektowany stojak przyciągnie spojrzenie każdego. Dobrym wykorzystaniem będzie zaprojektowanie interesującego standu i ustawienie go w siedzibie firmy. Klient, który odwiedza firmę, od razu widzi, z czego jest ona dumna. Standy to także doskonałe miejsce na wyłożenie przeróżnych folderów i ulotek. Ta metoda sprawdza się nie tylko na wystawach i targach, ale i w urzędach czy budynkach użyteczności publicznej. Standy reklamowe przydadzą się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba ciekawego zareklamowania usługi czy produktu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Stojaki reklamowe.

Comments are closed.