Prefabrykacja znana była od lat. Wszyscy ze starszego pokolenia pamiętamy wielkie domy z betonu, które powstawały szybko i rosły jak grzyby po deszczu. Dzisiaj prefabrykowane domy również pozwalają oszczędzać czas. Budowle wykonane tego typu sposobem wcale nie odbiegają w niczym od budowli wykonanych tradycyjną metodą. Dają duże oszczędności finansowe i czasowe.

Budowanie z gotowych elementów

Prefabrykowane ściany betonowe, więźby dachowe, stropy, elementy dekoracyjne, tarasy, schody, balkony to wszystko powstaje nie na placu budowy, a w specjalnych fabrykach. Dzięki temu nikt nie martwi się nieodpowiednimi warunkami pogodowymi czy też brakami danych materiałów budowlanych.

Gotowe elementy są zwożone na plac budowy, a następnie dom składa się jak jakąś budowlę z klocków. Wszystko jest bezpieczne, sprawne, a plac budowy pozostaje czystym i zadbanym miejscem. Budowanie metodą prefabrykacji znacznie skraca czas budowy domu, który może być już w 3-4 miesiące gotowy do zamieszkania.

Zalety ścian prefabrykowanych

Prefabrykowane ściany betonowe mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są to gotowe elementy. W ich wnętrzu są rurki i puszki, które pozwalają na przeprowadzenie konkretnych instalacji, mają otwory okienne i drzwiowe, idealnie podtrzymują resztę prefabrykowanych elementów.

Ściany są cieńsze od ścian zbudowanych z pustaków, pozwala to na zwiększenie powierzchni w poszczególnych pomieszczeniach. Są gładkie, nie ma potrzeby ich tynkowania, ani wygładzania, przez co prace są znacznie przyśpieszone. Niektóre z nich wykonane są z betonu architektonicznego, przez co od razu ściany mają inną strukturę, bardziej dekoracyjną. Są ogniotrwałe, charakteryzują się odpowiednią izolacją akustyczną i termiczną.

Jak rozpocząć budowę domu prefabrykowanego?

Budowę domu prefabrykowanego rozpoczyna się od kupna działki, załatwienia pozwolenia na budowę i wybrania odpowiedniego projektu. Fabryki domów najczęściej oferują dany projekt, można również z ich architektami omówić wszelkiego rodzaju poprawki.

Czas realizacji takiego budynku to na ogół 3 lub 4 miesiące. Inwestor otrzymuje dom w pełni wykończony i gotowy do zamieszkania. Producent prefabrykatów daje gwarancję na poszczególne elementy prefabrykowane na około 50 lat. Takie domy są ładne, funkcjonalne, ekonomiczne, ergonomiczne i ekologiczne. Niektóre z nich mają bardzo ciekawe rozwiązania architektoniczne. Prefabrykowane ściany betonowe są wielkimi ściennymi połaciami, które idealnie chronią swoich mieszkańców i dają im jak najlepsze warunki mieszkaniowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Comments are closed.