Szukając ciekawych mebli ogrodowych na taras czy do przestrzeni wypoczynkowej przy domu często decydujemy się na meble technorattanowe. W kolekcjach znajdziemy wszystko co niezbędne do urządzenia funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej. Jednym z elementów chętniej kupowanych jest fotel wiszący biały. Jak jest skonstruowany? Czy taki mebel zapewni nam komfort? Jak dbać o fotel wiszący biały w okresie jesieni i zimy?

Fotel wiszący biały w ogrodach lub na tarasie

Piękny i przyciągający wzrok fotel wiszący biały to jeden z mebli, które z pewnością podniosą estetykę otoczenia. Fotel ten skonstruowany jest z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Stelaż wykonano z aluminium malowanego proszkowo, wierzch mebla pokrywa technorattanowa plecionka, do złudzenia przypominająca naturalny rattan. Plecionka wykonana jest z materiałów syntetycznych – tworzywa są zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, promieniowaniem słonecznym, odbarwieniami. Fotel wiszący biały posiada siedzisko w kształcie kokonu – użytkownik mości się w jego wnętrzu, jest osłonięty nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed silniejszymi podmuchami wiatru. 

Meble ogrodowe zimą – jak chronić fotel wiszący biały?

W czasie jesieni i zimy, jak również w trakcie przedłużającej się nieobecności w domu musimy pamiętać o tym, aby chronić nasze meble ogrodowe, jak i dodatki takie jak parasol ogrodowy czy grill. Jednym z rekomendowanych rozwiązań jest okrycie ich dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi, które tworzone są z tkanin poliestrowych. Gęsty splot pokrowców sprawia, że na powierzchni mebla nie osiada kurz czy wilgoć. Dodatkowo tkanina pozwala na swobodną wymianę powietrza. Fotel wiszący biały możemy przykryć pokrowcem lub też wnieść do wnętrza domu. W okresie jesieni i zimy będzie on uprzyjemniał długie popołudnia wewnątrz. 

Comments are closed.