Przygotowywanie śniadań, obiadów i kolacji nie musi być monotonne – nieskończona liczba przepisów, które znajdziemy w sieci czy w książkach kucharskich pozwoli nam na wyczarowanie prawdziwych smakołyków! Jakie garnki i patelnie wybrać, aby codzienne gotowanie było czystą przyjemnością? Jakie rozwiązania proponowane przez producentów okażą się najlepsze?

Nowoczesne garnki stalowe

Wśród wielu propozycji producentów to garnki ze stali nierdzewnej 18/10 cieszą się największym zainteresowaniem. Garnki wykonane ze stali tego typu są zabezpieczone przed wilgocią, pojawianiem się ognisk rdzy, odkształcaniem, wysokimi temperaturami. Garnki ze stali nierdzewnej mogą być utrzymane w klasycznej kolorystyce, ale też odpowiednio barwione – kolorowe garnki idealnie wpisują się w design nowoczesnych kuchni minimalistycznych czy kuchni zaaranżowanych na styl skandynawski. Garnki stalowe posiadają dyski wbudowane w dno – zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowywanie potraw i oszczędność energii. Takie garnki możemy wykorzystywać na wszystkich typach kuchenek! Zestawy garnków posiadają dedykowane pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego. Niewielki odpowietrznik pozwoli na odparowanie nadmiaru pary wodnej, co z kolei przełoży się na zagęszczenie potrawy. Pokrywki szczelnie przylegają do rantu garnka. 

Ostre noże w naszych kuchniach

Uzupełnieniem wyposażenia w naszych kuchniach są bez wątpienia noże. Wybierzmy zestaw, który odznacza się wysoką jakością wykonania, jak również zróżnicowaniem elementów. Komplety noży kuchennych zaproponują nam topowi producenci. Warto zwrócić uwagę na ostrza – ostrza nowoczesnych noży tworzone są ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu i wanadu, co zwiększa odporność noża na kruszenie czy działanie wilgoci. 

Comments are closed.