Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na to, aby zachować sprawność, dotlenić organizm i poprawić nasze samopoczucie. Wśród licznych dyscyplin coraz więcej osób decyduje się jazdę konną – liczne stajnie i stadniny oferują odpłatne lekcje pod okien instruktora. Decydując się na ten sport warto pamiętać nie tylko o przyjemności, ale również o naszym bezpieczeństwie – niezbędny okaże się kask na konia. Jak kupić odpowiedni kask do jazdy konnej?

Kask na konia – wygodny i trwały!

Idealny kask na konia to produkt, który pasuje na nasza głowę, nie uwiera i stanowi odpowiednie zabezpieczenie przed przypadkowym upadkiem. Kask na konia tworzony jest dzisiaj z trwałych materiałów syntetycznych, wysoce odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, odkształcenia. Kaski na konia dostępne są w różnych rozmiarach – warto mieć to na uwadze podczas wyboru konkretnego modelu. Kaski mogą być różnorodnie profilowane – warto przymierzyć kilka modeli pochodzących od różnych producentów, aby przekonać się, który leży najlepiej. Pamiętajmy, że kask na konia nie może nas uwierać – po godzinie jazdy w takim kasku dyskomfort będzie bardzo duży! Kaski do jazdy konnej uzupełniane są o regulowane paski, które pozwalają na zapięcie kasku pod szyją. Podczas jazdy kask powinien być zawsze zapięty – to gwarancja, że kask ochroni naszą głowę w czasie upadku. Kaski posiadają niewielkie daszki, które mają chronić nasze oczy przed słońcem. 

Kask na konia, buty i bryczesy

Posiadając już kask na konia warto pomyśleć o odpowiednich butach, które pozwolą nam na wygodną i bezpieczną jazdę. Wśród najczęściej polecanych butów jeździeckich dla początkujących wymienia się proste sztyblety, które zasłonią kostkę i pozwolą na stabilne utrzymanie się w strzemionach. Istotne okażą się także wygodne spodnie – bryczesy jeździeckie będą najlepszym wyborem. Wygodne spodnie tworzone są z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie, przez co zapewnią odpowiednią ochronę dla naszej skóry. 

Comments are closed.