Kuchnia nowoczesna to zdecydowanie najczęściej wybierany sposób na aranżację kuchni czy aneksu. Wnętrza takie zachwycają elegancją, zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, precyzją wykonania. Kuchnia nowoczesna pozwoli na podejmowanie kulinarnych eksperymentów i cieszenie się każdą chwilą w niebanalnym wnętrzu.

Kuchnia nowoczesna – wybieramy meble

Czym charakteryzuje się kuchnia nowoczesna? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na meble. Nowoczesne kolekcje meblowe idealnie wpisują się w obowiązujące trendy – projektanci proponują kolekcje meblowe, w których fronty są gładkie i lśniące. Nieograniczony wybór kolorów i dekorów pozwala na tworzenie niebanalnych połączeń. W przypadku mebli wpisujących się w nowoczesne trendy, projektanci zrezygnowali z klasycznych uchwytów – zamiast nich zaproponowali głębokie frezy lub też systemy „push to open”. Nowoczesne kolekcje meblowe do kuchni odznaczają się też szerokim wyborem elementów – pozwala to na zaprojektowanie wnętrza idealnie dopasowanego do danych potrzeb. W zestawach znalazły się szafki wiszące i stojące, kosze cargo, regały, słupki, przeszklone witryny. Atutem są elementy pod zabudowę sprzętów AGD, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie spójniejszej zabudowy wnętrza. Nowoczesne meble tworzone są z płyt laminowanych i lakierowanych, które odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Kuchnia nowoczesna połączona z jadalnią

Czy kuchnia nowoczesna może być jednocześnie miejscem do podawania śniadań czy kawy? Zdecydowanie tak – pomogą w tym zarówno przedłużone blaty, jak i praktyczne wyspy kuchenne. W przypadku wysp zyskujemy również dodatkową przestrzeń do przechowywania – wewnątrz takich elementów znajdzie się dość miejsca na garnki, patelnie, zastawę stołową.

 

 

 

Comments are closed.