Na początku roku szkolnego większość rodziców szuka dla swojego dziecka najlepszego ubezpieczenia chroniącego go w czasie, kiedy przebywa poza domem. Odpowiedzią na potrzeby opiekunów pragnących otoczyć swoje dziecko jak najlepszą opieką jest NNW szkolne. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu tego typu? Czy warto zdecydować się na ofertę proponowaną przez szkołę? Sprawdź!

NNW szkolne – najważniejsze informacje

NNW szkolne zapewnia dziecku całodobową opiekę w dni nauki szkolnej, weekendy, święta i wakacje. Dzięki polisie opiekunowie otrzymują wsparcie finansowe w momencie, kiedy dziecko dozna trwałego uszkodzenia ciała, długotrwałego uszczerbku na zdrowiu lub poniesie śmierć na skutek nieszczęśliwego wypadku. Szkolna polisa NNW zapewnia środki na leczenie, rehabilitację, konsultacje u specjalistów i pomoc psychologiczną. Koszt składki jest stosunkowo niewielki – wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych rocznie.

W szkole czy na własną rękę?

Temat ubezpieczenia uczniów jest jedną z najważniejszych kwestii poruszanych na  pierwszym zebraniu w każdym nowym roku szkolnym. Okazuje się, że nie musisz przystawać na propozycję placówki. Polisę możesz zakupić za pośrednictwem szkoły, samodzielnie lub całkowicie z niej zrezygnować. Kupując NNW szkolne na własną rękę, możesz dowolnie rozszerzyć pakiet o dodatkowe usługi, na przykład assistance (transport medyczny), ubezpieczenie mienia pozostawionego w szatni czy dzienne świadczenie szpitalne z powodu choroby. Konkretne warunki ubezpieczenia uzależnione są od oferty danego towarzystwa. Co ważne, polisa grupowa i indywidualna nie wykluczają się.  Kupno rozszerzonego ubezpieczenia indywidualnego może być doskonałym uzupełnieniem polisy grupowej proponowanej przez placówkę.

Comments are closed.