Współczesne budownictwo stara się ograniczyć czas i koszty do minimum. Użycie prefabrykatów to idealny sposób na wykonanie inwestycji szybko i jednocześnie przy zastosowaniu materiałów bardzo trwałych, wysokiej jakości. O czym trzeba wiedzieć stosując prefabrykaty?

Prefabrykaty na budowie – jak i gdzie je wykorzystać?

Jednym z częściej wykorzystywanych prefabrykatów są dźwigary betonowe sprężone. Są to ukośne lub poziome elementy konstrukcyjne.

Dźwigary to konstrukcje, które powstają w fabryce, a na miejsce przeznaczenia przyjeżdżają gotowe do montażu. Ich największą zaletą, chociaż nie jedyną, jest duża wytrzymałość. Dźwigary to mieszanka żelbetonu z kablami oraz strunami, których zadaniem jest dodatkowe wzmocnienie konstrukcji.

Dźwigary betonowe sprężone wykorzystywane są przede wszystkim do budowy nieruchomości o dużych powierzchniach. Sprawdzają się przy wykonaniu hal magazynowych, produkcyjnych czy budynków, które wymagają specjalnego wzmocnienia. Bez nich mogłoby dojść do katastrofy budowlanej.

Dźwigary betonowe sprężone coraz częściej wykorzystywane są przez inwestorów indywidualnych. Budowa domu z prefabrykatów z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcąc wybudować dom szybko, bez zbędnego przedłużania czasu realizacji.

Wznoszenie domów z prefabrykatów przypomina składanie domku z kart. Gotowe elementy przyjeżdżają na budowę, gdzie wyspecjalizowana firma konstruuje z nich dom. Trzeba pamiętać, że budowa domu z prefabrykatów jest możliwa tylko wówczas, gdy do działki jest odpowiedni dojazd umożliwiający wjazd dużym samochodom transportowym. Czasami przy budowie niezbędny jest również dźwig. Niezbędny jest również miejsce na zaparkowanie samochodów. Dziełka musi umożliwiać te wszystkie manewry, gdyż inaczej dostarczenie prefabrykatów staje się niemożliwe.

Zalety i wady prefabrykatów

Prefabrykaty są konstrukcjami, które powstają w fabryce. Na miejsce przyjeżdżają jako ukończone elementy. Budowa domu z elementów, które są do siebie idealnie dopasowane jest zadaniem wymagającym doświadczenia, ale wyspecjalizowanej firmie zajmuje dużo mniej czasu, niż budowa metodami tradycyjnymi.

Wykorzystując prefabrykaty w budowie domu jednorodzinnego trzeba mieć na uwadze, że krótki czas budowy domu nie zawsze jest zaletą. Przystępując do prac budowlanych należy mieć całą, niezbędną sumę na wykończenie domu. Budowa metodami tradycyjnymi trwa dłużej, więc inwestor ma czas, by zgromadzić brakujące fundusze. Dom z prefabrykatów powstaje nawet w kilkanaście dni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Comments are closed.