Stworzenie ciekawej aranżacji tarasu jest dzisiaj znacznie prostsze niż dekadę temu – do wyboru mamy wiele ciekawych kompletów mebli, rodzajów oświetlenia, dodatków. Warto zwrócić uwagę szczególnie na oświetlenie tarasu – inspiracje na wykorzystanie oświetlenia znajdziemy bez trudu u topowych producentów. Jaki rodzaj oświetlenia sprawdzi się najlepiej na naszym tarasie?

Nowoczesne oświetlenie tarasu – inspiracje ekologią

Nie ma wątpliwości, że wśród najchętniej wybieranych metod na oświetlenie tarasu wymienia się lampy solarne. To wręcz genialny sposób na oświetlenie tarasu – inspiracje do tego rodzaju oświetlenia daje nam sama natura. Lampy solarne to rozwiązanie dostępne na polskim rynku od wielu lat – cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Lampy tego typu dostępne są w różnych opcjach i wielkościach dzięki czemu bez trudu dopasujemy konkretny produkt do naszych potrzeb. Lampy solarne ładowane są na dwa sposoby: możemy do tego wykorzystać klasyczny kabel USB lub też wykorzystać… energię słoneczną! Projektanci postawili też na funkcjonalność: lampy mogą świecić w trzech trybach intensywności, co pozwoli nam na tworzenie romantycznego klimatu na tarasie lub też dokładnie rozświetlenie przestrzeni. Lampy mogą być wykorzystywane również w ogrodach – doskonale wyznaczą one ścieżki pomiędzy rabatami – mówią pracownicy sklepu gardenspace.pl

Lampiony – inspiracje na oświetlenie tarasu

Innym ciekawym sposobem na oświetlenie tarasu są lampiony – inspiracje z lampionami to zazwyczaj aranżacje rustykalne, prowansalskie czy klasyczne. Producenci proponują nam lampiony wykonane zarówno z aluminium malowanego proszkowo, jak i z naturalnego rattanu. We wnętrzu lampionu znajduje się szklane naczynie w którym ustawiamy świecę. 

Comments are closed.