O technologii blockchain zostało powiedziane już “prawie” wszystko. Prawie, ponieważ ta technologia wciąż jest ulepszana. Tak samo jak alternatywy dla niej. Przykładem takiego wyjścia alternatywnego jest m.in. Aleph Zero Case Study  – platforma do użytku ogólnego, która ulepszana jest m.in. przez 10Clouds.

Rozwiązania dla różnych branż

Właściwie to w pierwszej kolejności należałoby wspomnieć o Cardinal Cryptography – firmie, która “winna” jest temu, że pojawiła się aleph zero coin. To oni odpowiedzialni są za założenie platformy Aleph Zero, która miała stać się rozwiązaniem dla wielu branż. W sugestiach znaleźć można, że jest to dobre rozwiązanie dla takich sektorów, jak:

  • opieka zdrowotna,
  • sektor finansowy, 
  • zarządzanie energią,
  • łańcuch dostaw,
  • finanse (np. systemy bankowe).

Jeżeli ktoś myślał, że dotychczasowe, zdecentralizowane bazy danych są bezpieczne, to znaczy, że nie miał do czynienia z Aleph Zero. Takie jest główne założenie tej platformy – stworzenie jeszcze bezpieczniejszego miejsca, czuwającego nad obrotem wszystkich danych.

Propozycja od krakowskiego zespołu

Warto dodać, że Aleph Zero to tak naprawdę duma dla Polski, ponieważ duża część została opracowana przez krakowski zespół programistów. Całość stała się na tyle sławna, że założyciele omawiali swoje założenia podczas hostowanej konferencji ACM Advances in Financial Technologies 2019 w Zurychu. Sami założyciele przyznają, że ich nowoczesna propozycja ma za zadanie zaoferowanie zaawansowanej technologii, która będzie możliwa do walidacji, z jednoczesnym podawaniem na bieżąco kontroli bezpieczeństwa. Tak, aby każdy użytkownik mógł czuć się w jej obecności pewnie. 

Na rynku międzynarodowym

Chociaż, należałoby dodać (aby wszystkie fakty zgadzały się ze sobą), że tak naprawdę Aleph Zero, to projekt nie tylko krakowski, ale tak naprawdę międzynarodowy. Wszystko dlatego, że w skład Cardinal Cryptography (założyciele) wchodzą takie osobistości, jak Adam Gągol, Matthew Niemerg, Michał Świętek i Antoni Żółciak. Cztery osoby. Każda z nich odpowiedzialna za zupełnie inny punkt. Wspólna współpraca, która zaowocowała tym, że obecnie ta technologia jest ulepszana, m.in. poprzez nawiązanie współpracy z 10Clouds. 

 

Co przyniesie przyszłość w aspekcie tego programu? Najbliższy czas pokaże. Już dzisiaj można jednak mówić o pierwszych sukcesach, jakie są na koncie firmy. Pozostaje mieć nadzieję, że już niedługo będzie przybywać firm, jakie zainteresowane będą tą technologią. 

 

Comments are closed.