Jeździectwo jest pięknym, rozwijającym sportem wzmacniającym ciało i zbawiennie działającym na psychikę. Warto pamiętać, że jest też druga strona medalu – zapanowanie nad silnym zwierzęciem nie zawsze jest możliwe. Jazda konna może stać się źródłem poważnych kontuzji zagrażających naszemu zdrowiu. Aby zminimalizować ryzyko, należy starannie skompletować swój strój, aby czuć się pewnie i zapewnić sobie należytą ochronę. Z myślą o wszystkich początkujących amatorach jazdy konnej odwiedzamy sklep jeździecki oferujący wysokiej klasy artykuły. Sprawdź, co powinno znaleźć się w Twojej garderobie!

Profesjonalny sklep jeździecki – wybieramy nakrycie głowy

Wśród profesjonalistów i osób zaczynających swoją przygodę z jeździectwem dużą popularnością cieszy się sklep jeździecki Equishop oferujący między innymi wygodną odzież zaprojektowaną z myślą o potrzebach sportowców, akcesoria, siodła i inny osprzęt dla konia, a nawet wyposażenie do stajni. Kompletowanie swojego stroju zacznij od wyboru nakrycia głowy.

Wśród proponowanych modeli znajdziesz toczki oraz kaski. Podczas nauki, treningów i rekreacyjnych przejażdżek znacznie lepiej niż ozdobny, wykonany z włókna szklanego toczek sprawdzi się solidny kask ze skorupą z poliwęglanu. Nowoczesne kaski konstruowane są w taki sposób, aby pod wpływem silnego uderzenia przejąć całą siłę wstrząsu. W efekcie uderzenie sprawi, że kask pęknie, ale czaszka pozostanie nienaruszona. Aby kask dobrze spełniał swoją rolę, jego rozmiar powinien być starannie dopasowany do Twojej budowy anatomicznej.

Bryczesy i kamizelka

Jazda na koniu w standardowych spodniach albo legginsach może powodować bolesne otarcia i nie zapewniać odpowiedniej przyczepności. Problem ten rozwiązują bryczesy – elastyczne, bezszwowe spodnie ze wzmacnianą, skórzaną albo silikonową częścią (lejem). Ponadto, bezpieczeństwo jazdy zwiększy kamizelka ochronna. 

Comments are closed.