Modelowanie w 3D może dawać ogrom satysfakcji. Trzeba przyznać, że taka praca na komputerze jest naprawdę godna podziwu. Projekty wykonywane w tej technice mogą stać się podstawą do wykonania wielu rzeczy. Nauka modelowania w 3D rozpoczyna się od znajomości programów komputerowych.

Podstawowy i zaawansowany kurs Sketchup

Sketchup to jedna z najlepszych propozycji, jeżeli chodzi o modelowanie 3D. Oprogramowanie obecne na rynku już od bardzo długiego czasu, cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ pozwala na wykonanie projekty modeli, architektury, zagospodarowania przestrzeni na zewnątrz. Jak więc widać, jest to cenny program, który jest w stanie dać użytkownikom bardzo wiele. Przyda się kurs Sketchup w wersji podstawowej, a potem w wersji zaawansowanej, który pomoże na zdobycie odpowiedniej wiedzy przydatnej w trakcie użytkowania tego programu.

Modelowanie i wizualizacje fotorealistyczne

Modelowanie w 3D możliwe jest dzięki temu, że pozna się ten program od podstaw. Może i nauka nie zawsze będzie nam dobrze szła, na pewno napotkamy na pewne przeciwności losu, ale przecież nie warto się poddawać. Odpowiednie chęci sprawią, że w końcu cała wiedza zostanie przez nas opanowana, dzięki nauczymy się prawidłowych podstaw, które pozwolą nam przejść na kolejny poziom nauczania. Wizualizacje fotorealistyczne możliwe są m.in. dzięki temu, że pozna się podstawy pracy w programie V-Ray, oświetlania scen scen przy pomocy map HDRI, ustawieniu światła sztucznego, czy też dzięki prawidłowemu ustawieniu silnika renderującego.  

Comments are closed.