Zakupy w sieci stały się naszą codziennością. W sieci możemy kupić niemal wszystko, począwszy od ubrań i produktów spożywczych, poprzez kosztowny sprzęt, na usługach kończąc. Okazuje się, że coraz większa grupa kierowców decyduje się na samodzielne zakupienie polisy OC z własnego domu. Czy zakup ubezpieczenia OC przez Internet jest bezpieczny? Sprawdzamy!

Ubezpieczenie OC – najważniejsze informacje

Ubezpieczenie OC to jedyna obowiązkowa polisa komunikacyjna. Do jej zakupu, a później corocznego odnawiania, zobowiązany jest każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego – auta osobowego i ciężarowego, motocykla, quada czy przyczepy. Polisa obowiązuje przez rok. Przed jej wygaśnięciem należy przedłużyć umowę poprzez opłacenie wyliczonej na nowo składki albo wypowiedzieć ją, a następnie skorzystać z oferty innego towarzystwa. Co ważne, zakres polisy OC reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Warunki proponowane przez poszczególne firmy są niemal identyczne. Z tego względu warto poszukać najtańszego wariantu.

W sieci taniej!

Dla wielu osób, szczególnie niedoświadczonych kierowców niemających na swoim koncie zniżek za bezszkodową jazdę, kupno ubezpieczenia jest niemałym wydatkiem. Szansę na niemałe oszczędności daje zakup OC w sieci. Czołowe towarzystwa wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kierowców, udostępniając proste w obsłudze kalkulatory i porównywarki. Aby wyliczyć wysokość składki, a następnie kupić polisę bez kontaktowania się z klientem, wystarczy uzupełnić formularz o dane osobiste oraz informacje dotyczące ubezpieczanego mienia. Dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom  cała procedura jest bezpieczna. Ponadto, każda osoba kupująca OC przez Internet może w ciągu 30 dni odstąpić od umowy.

 

 

Comments are closed.