Ubezpieczenie szkolne to jedna z wielu polis dostępnych dzisiaj na polskim rynku. Polisy ubezpieczeniowe kupujemy coraz częściej – zarówno aby chronić swoje zdrowie i życie, jak również by chronić nasze mienie. Ubezpieczenie szkolne dedykowane jest dzieciom i młodzieży do 26 roku życia. Taka polisa skutecznie chroni przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Co warto o niej wiedzieć?

Ubezpieczenie szkolne – polisa dla dziecka

Ubezpieczenie szkolne jest tematem podnoszonym najczęściej przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W tym czasie w placówkach oświatowych pojawiają się przedstawiciele ubezpieczyciela, którzy oferują ubezpieczenie szkolne grupowe, na preferencyjnych warunkach cenowych. Wielu rodziców i opiekunów decyduje się na takie ubezpieczenie, gdyż jest ono dostępne w atrakcyjnej cenie. Warto jednak wiedzieć, że ubezpieczenia grupowe posiadają zazwyczaj niskie kwoty gwarantowane, co może skutkować niedostateczną pomocą w razie nieszczęśliwego wypadku. Alternatywą może być ubezpieczenie szkolne indywidualne, które opiekunowie mogą zakupić bezpośrednio w biurach ubezpieczyciela lub przez Internet.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Polisa ubezpieczenia szkolnego jest dedykowana dzieciom i młodzieży, jednak w praktyce może być ona kupiona dla noworodka, dziecka uczęszczającego do żłobka czy do przedszkola. Ubezpieczenie szkolne chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, pozwala na uzyskanie pomocy finansowej. Ubezpieczenie pozwala na zwrot kosztów związanych z zakupem sprzętu ortopedycznego czy sprzętu specjalistycznego, zwrot kosztów związanych z pobytem w szpitalu dziecka. W przypadku indywidualnego ubezpieczenia rodzic może podwyższyć kwoty gwarantowane – w ten sposób dziecko będzie lepiej chronione.

 

 

Comments are closed.