Jaki jest pierwszy obraz, jaki widzisz przed oczami, gdy myślisz o Kapadocji? Różnokolorowe balony unoszące się wysoko w powietrzu na tle skalistych dolin. Czy może być coś równie pięknego i prostego? O tym, dlaczego latanie balonem nad Kapadocją jest takie popularne przeczytasz w poniższym artykule.

Kapadocja balony – nowe wrażenia i doznania

Atrakcja, jaką jest przelot balonem nadal jest bardzo mało popularna i należy do rzadkości. Kapadocja balony, a dokładniej rzecz ujmując lot balonem w Kapadocji jest szansą dla wielu osób na przełamanie swojego strachu i możliwością zasmakowania nowych doznań oraz zapoznania się z pracą balona i sposobem jego sterowania. Ponadto wycieczka ma niepowtarzalny nigdzie indziej charakter widokowy. W trakcie lotu balonem możesz wznieść się na ogromne wysokości, co niestety może nie być możliwe w innym kraju.

Na miejscu istnieje wiele firm oferujących usługę, w którego trakcie jest zapewniony maksymalny poziom bezpieczeństwa, a sam lot jest nadzorowany przez pilota z uprawnieniami. Wycieczka to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. W sezonie balony latają codziennie. W przypadku, gdy inna atrakcja turystyczna nie dojdzie do skutku lot może stać się opcją alternatywną.

Niezapomniane widoki

Choć atrakcja, jaką jest lot balonem nie należy do najtańszych to cieszy się ona ogromną popularnością wśród turystów. Nie ważne czy korzystasz z niej, by podziwiać widoki, chcesz miło spędzić dzień, czy też szukasz idealnej miejscówki do zrobienia zdjęć to lot balonem będzie idealnym pomysłem. Wycieczka odbywa się na wysokości nawet 1200 metrów i trwa łącznie z przygotowaniem około trzech godzin. Cała otoczka lotu sprawia, że mamy mnóstwo czasu na fotografowanie i podziwianie krajobrazu.

Widok balonów unoszących się na tle zachodzącego słońca jest jednym z najczęściej uwidacznianych na zdjęciach. Jest uwielbiany przez fotografów, instagramerów, a także turystów robiących mniej profesjonalne ujęcia.

Nawet jeżeli nie odważysz się na wzięcie udziału w całej wycieczce, to równie dobrze możesz wybrać się na jedno z wielu punktów startowych i podziwiać ten niezwykły widok.

Czas na zapoznanie się z historią

W trakcie godzinnego lotu pilot wciela się równocześnie w przewodnika. Tak więc czas wycieczki jest umilany ciekawostkami o dolinach, a także opowieściami o charakterystyce miejsca i jego historii. Piloci w ten sposób nie tylko chcą zainteresować turystów, ale również pomóc im w odwróceniu ich uwagi od ewentualnego strachu.

Z kosza balonu mamy możliwość zaobserwowania o wiele większej ilości formacji skalnych niż na przykład w trakcie wycieczki autokarowej. Najchętniej wybieranymi porami na wycieczkę przez turystów są wschód i zachód słońca.

Comments are closed.