Szukając sprawdzonych sposobów na poprawienie komfortu życia w naszych mieszkaniach czy domach zazwyczaj kupujemy nowe meble, systemy alarmowe. Znacznie rzadziej myślimy o stolarce okiennej oraz o tym, jak wpływa ona na nasz codzienny komfort. Szukając nowych okien warto zwrócić uwagę na produkty takie jak okna dźwiękoszczelne. Dlaczego? Czy mogą one wpłynąć realnie na nasz komfort?

Okna dźwiękoszczelne idealne w dużych miastach

Mieszkańcy dużych miast często zwracają uwagę na hałas – najczęściej dobiega on z ulicy i jest szczególnie intensywny w godzinach porannych czy popołudniowych. Drugim problemem może być bliskość lotnisk czy też centrów rozrywki, restauracji i pubów. Długotrwały hałas może poważnie wpływać na obniżenie naszego samopoczucia, jak również na pogorszenie się stanu zdrowia. Chcąc zminimalizować stres związany z nadmiarem hałasu warto zainteresować się rozwiązaniami takimi jak okna dźwiękoszczelne. Okna tego typu posiadają specjalną konstrukcję, która pozwoli lepiej izolować nasze mieszkania czy domy przed hałasem dochodzącym z zewnątrz. 

Konstrukcja okien dźwiękoszczelnych nieco różni się od klasycznych okien, które mogą izolować hałas w granicach 30dB. Okna dźwiękoszczelne są w stanie zmniejszyć poziom hałasu nawet o 46dB, przez co znacząco wpływają na nasz komfort i zdrowie. 

Jak skonstruowane są okna dźwiękoszczelne?

Szukając okien dźwiękoszczelnych zwracajmy uwagę przede wszystkim na ilość szyb – powinny ich być 3 lub więcej (trzy są standardem). Pamiętajmy, że ilość szyb przekłada się również na termoizolację pomieszczenia! Druga sprawa to osadzanie szyb w profilach okna – najlepszą metodą jest ich wklejanie. Nie bez znaczenia są również uszczelki przylgowe – tu również ich ilość jest bardzo istotna. 

Comments are closed.