Zaprojektowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej na tarasie jest proste. Poza wygodnymi meblami warto wybrać również element, który ochroni przed silnym słońcem. Regulowany parasol ogrodowy to propozycja, która przypadnie do gustu zarówno miłośnikom klasycznych rozwiązań, jak i nowoczesnych dodatków.

Czy regulowany parasol ogrodowy to dobre rozwiązanie?

Zdecydowanie tak – parasole ogrodowe są najczęściej kupowanymi dodatkami na tarasy i do ogrodów, wpływają nie tylko na komfort odpoczynku, ale też podnoszą estetykę przestrzeni. Regulowany parasol ogrodowy stworzony został zgodnie z najnowszymi trendami i z użyciem trwałych materiałów. Regulowany parasol ogrodowy zaprojektowano tak, by świetnie wpisywał się w obowiązujące aranżacje. Parasol może być wykorzystany zarówno w ogrodach prowansalskich, jak i na nowoczesnych tarasach czy przestrzeniach zaprojektowanych w stylisty loftowej. Regulowany parasol ogrodowy posiada kilka punktów regulacji, które pozwolą na precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia i skuteczniejszą ochronę. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej, która dodatkowo została pokryta warstwą poliuretanu. Tak zabezpieczona tkanina jest wysoce odporna na ścieranie, promieniowanie UV, nagrzewanie czy wilgoć. Czasza zabezpieczona jest sprężynami naciągowymi, które utrzymują tkaninę w prawidłowej pozycji.

Jak osadzić regulowany parasol ogrodowy?

Aby regulowany parasol ogrodowy mógł prawidłowo spełniać swoją funkcję, konieczne jest jego stabilne osadzenie. Do wyboru jest kilka rodzajów podstaw: podstawa z włókna szklanego do wkopania w ziemię, czy też podstawy dedykowane na tarasy. Szczególnie te ostatnie cieszą się sporym zainteresowaniem. Podstawy takie tworzone są z kamienia, posiadają niewielkie kółka, które pozwalają na wygodne przesuwanie konstrukcji po gładkiej powierzchni tarasu. Uzupełnieniem dla podstawy jest hamulec, który blokuje konstrukcję.

 

 

Comments are closed.