HIFU to innowacyjna technologia stosowana przeważnie w zabiegach na twarz, jednak okazuje się, że bardzo dobrze sprawdza się również w modelowaniu ciała. Sukces tej metody wynika z zastosowania skoncentrowanej energii ultradźwiękowej, która dociera do głębokich warstw skóry, tkanki tłuszczowej, a także powięzi mięśniowej. Zabieg HIFU wzmacnia ciało, zwiększa napięcie skóry i redukuje tkankę tłuszczową. Wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej pomaga w modelowaniu sylwetki bez ingerencji chirurgicznej.
Czym jest zabieg HIFU?
HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to najnowsza generacja technologii ultradźwiękowej. Wyróżnia się tym, że jest w stanie oddziaływać aż na trzy warstwy: skórę właściwą tkankę tłuszczową i powięź mięśniową, dzięki czemu doskonale sprawdza się nie tylko w liftingu twarzy, ale też w modelowaniu większych obszarów ciała. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania tkanek do 65-75°C. Mimo głębokiego i intensywnego działania powierzchnia skóry zostaje nienaruszona. Zastosowane podczas zabiegu HIFU skoncentrowane ultradźwięki pobudzają skórę do regeneracji. Włókna kolagenowe zostają skrócone i zagęszczone, czego efektem jest poprawa napięcia skóry.
HIFU na ciało – przebieg zabiegu
Zabieg HIFU nie wymaga specjalnego przygotowania. Wykonywany jest przez lekarza lub wykwalifikowanego kosmetologa po wcześniejszej konsultacji. Znieczulenie zazwyczaj nie jest konieczne. Skóra na obszarze zabiegowym jest pokrywana specjalnym żelem, który umożliwia wnikanie ultradźwięków, a następnie po ciele przesuwana jest głowica zabiegowa o wybranej głębokości działania. W zabiegach na ciało używa się końcówek docierających do 6 mm w głąb tkanki. Pacjent może odczuwać lekkie ukłucia i głębokie gorąco.
Zogniskowana fala ultradźwiękowa generuje ruch i tarcie pomiędzy komórkami. W ten sposób zainicjowany zostaje proces koagulacji białek – włókna kolagenowe zostają obkurczone. Jak zaznacza ekspert z Kliniki Miracki w Krakowie, zabieg HIFU oddziałuje również na tkankę tłuszczową – powoduje jej rozbicie i usunięcie z organizmu na drodze naturalnych procesów metabolicznych.
Na skórze po zastosowaniu technologii HIFU może pojawić się niewielki rumień, który znika po kilku godzinach. Tkliwość obszaru zabiegowego może utrzymywać się przez 2-3 dni. Pacjent może od razu wrócić do codziennych obowiązków. Rekonwalescencja jest krótka i mało uciążliwa.
Jak lifting ultradźwiękowy wpływa na wygląd ciała?
Zabieg HIFU wystarczy wykonać tylko raz, aby uzyskać zadowalające rezultaty, utrzymujące się przez wiele miesięcy. Jeśli zachodzi taka potrzeba, lifting ultradźwiękowy można powtórzyć 2-3 razy w roku. Rezultaty zabiegu nie są widoczne od razu. W ciągu 2-3 miesięcy zachodzi przebudowa tkanek w głębokich warstwach skóry. Wygląd ciała poprawia się więc stopniowo w ciągu kilku, kilkunastu tygodni. Skóra staje się lepiej napięta, a miejscowa tkanka tłuszczowa zredukowana. Zabieg HIFU pozwala również na podniesienie opadających tkanek, np. w okolicach pośladków.
Dla podtrzymania efektów należy zadbać o ciało na co dzień poprzez regularną aktywność fizyczną, dietę i pielęgnację. Specjaliści medycyny estetycznej polecają również łączenie zabiegów HIFU z innymi, mało inwazyjnymi procedurami, np. endermologią, falą uderzeniową czy stymulacją elektromagnetyczną.
Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od ekspertów z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/
Comments are closed.