Lato w ogrodzie to świetny sposób na relaks – przekonują projektanci i architekci zieleni. Wystarczy komplet ogrodowy oraz dopasowane dodatki, aby miejsce takie zachęcało do odwiedzin. Jakie meble ogrodowe są obecnie najchętniej wybierane? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Komplet ogrodowy dopasowany do potrzeb

Rozglądając się za meblami ogrodowymi, przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby meble były dopasowane do konkretnych potrzeb. Jeśli cenimy sobie odpoczynek w ogrodzie, najlepszy okaże się komplet ogrodowy wypoczynkowy, złożony z sofy narożnej, stolika kawowego oraz fotela. Mniejsze przestrzenie wypoczynkowe zaaranżować można bez trudu przy pomocy kompletów kawowych. Niezwykle ważne jest, aby wybrane meble ogrodowe były odporne na zmienne warunki atmosferyczne – dzięki temu będą cieszyć oczy przez długie lata.

Nowoczesny komplet ogrodowy

Jaki komplet ogrodowy wybrać? Z pewnością warto zwrócić uwagę na zestawy technorattanowe – meble te doskonale wpisują się w nowoczesne trendy, odznaczają się również świetnymi parametrami technicznymi. Kolekcje technorattanowe są niezwykle rozbudowane – pozwoli to na wybranie elementów dopasowanych do własnych oczekiwań. Atutem jest szeroki wybór kolorów. Meble technorattanowe świetnie wpisują się w stylistykę skandynawską, industrialną, nowoczesną.

Komplet ogrodowy może zachwycać – przekonują o tym zestawy rattanowe, wykonane z naturalnych pnączy. Meble rattanowe tworzone są z rattanu pochodzącego z upraw o zrównoważonym rozwoju. Pozyskiwanie pnączy nie degraduje środowiska naturalnego. Meble rattanowe idealnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, warto zestawiać je np. ze stołami z blatami z naturalnego drewna. W okresie jesieni i zimy meble rattanowe powinny być osłonięte np. przez pokrowce ogrodowe.

Comments are closed.