Obrączki ślubne są symbolem wyjątkowej więzi oraz elementem, bez którego nie wyobrażamy sobie ślubu. Zakup takiej biżuterii nie powinien być dziełem przypadku – warto dać sobie nieco czasu na znalezienie idealnego kompletu. Co warto wiedzieć przed zakupem obrączek? Jakie obrączki ślubne zaproponują nam projektanci? Czy obrączki ślubne mogą nas dzisiaj czymkolwiek zaskoczyć?

Klasyczne obrączki ślubne ze złota

Klasyczne obrączki ślubne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem – stonowane piękno oraz ponadczasowa estetyka sprawiają, że biżuteria tak pasuje do każdego. Wybierając obrączki ślubne, przede wszystkim  zwracajmy uwagę na próbę złota – określa ona procentowy udział złota w stopie i pozwala określić parametry techniczne biżuterii. Obecnie rekomendowanym rozwiązaniem jest złoto próby 585 – posiada ono idealny stosunek ceny do jakości. Biżuteria taka będzie wysoce odporna na ścieranie czy na uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że obrączki ślubne tworzone są również innych materiałów, w tym z platyny i tytanu. Takie rozwiązanie jest z pewnością niezwykle nowoczesne, a obrączki takie przyciągają wzrok i są wysoce odporne na uszkodzenia. 

Obrączki ślubne – obrączka dopasowana do pierścionka zaręczynowego

Warto wybierać obrączki ślubne w taki sposób, aby dopasowane były one stylem do zakupionego wcześniej pierścionka zaręczynowego. Pierścionki z żółtego złota warto zestawić z obrączkami z żółtego złota, analogicznie: pierścionki z białego złota doskonale wyglądać będą z obrączkami z białego złota. Oryginalnym pomysłem jest kupno kompletu obrączek, gdzie damski model ozdobiony jest dodatkowo diamentami czy innymi kamieniami szlachetnymi, takimi jak szafiry, szmaragdy czy rubiny. Taka obrączka z pewnością zwróci uwagę!

Comments are closed.