Własny taras czy balkon to idealna przestrzeń wypoczynkowa, którą możemy zaaranżować zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Aby móc odpoczywać komfortowo zadbajmy nie tylko o wygodne meble, ale też o parasol ogrodowy. Parasole ogrodowe pozwolą na zapewnienie nam cienia w najbardziej upalne dni, ale też na podniesienie estetyki otoczenia. Jak są projektowane? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Parasol ogrodowy z licznymi punktami regulacji

Kupując parasol ogrodowy przede wszystkim zwracajmy uwagę na materiały oraz punkty regulacji. W przypadku parasoli ogrodowych ważne jest, aby były one zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami. Nowoczesny parasol posiada stabilną oś, która wykonana jest z aluminium. Tworzywo to malowane jest proszkowo, przez co stelaż zabezpieczony jest przed odkształcaniem, korozją, zarysowaniami. Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie – pozwala ona na rotowanie parasola wokół jego osi. Na szczycie parasola znajduje się czasza – może być ona okrągła, prostokątna, kwadratowa. Jest ona tworzona z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu, przez co tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu czy płowieniem. O odpowiednia pozycję tkaniny dbają sprężyny naciągowe. Parasol może mieć czasze odchylaną w jednej lub w dwóch płaszczyznach. 

Parasol ogrodowy w czasie jesieni i zimy

Jak chronić parasol ogrodowy poza sezonem? Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie dedykowanych pokrowców ogrodowych. Są one tworzone z tkanin poliestrowych, które nie są podatne na ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci. Pokrowce uzupełnia się o niewielki ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torebkach z uchwytami.

Comments are closed.