Stylowa kuchnia w kształcie litery U sprawi, że nie tylko osoba odpowiedzialna za gotowanie będzie chciała przebywać w tym pomieszczeniu. Zróbmy wszystko, aby dążyć do urządzenia przytulnej kuchni, gdzie przygotowywanie potraw będzie sprawiało ogrom radości – nawet osobom, które do tej pory nie lubiły tego robić.

Nowoczesna kuchnia w kształcie litery U

Czy dobrym pomysłem jest styl industrialny? Oczywiście, że tak. Jest to nowoczesny trend, który przywodzi na myśl stare wnętrza fabryk. Ten styl pasuje do wnętrz, gdzie mamy do czynienia z dużymi oknami – nawet, jeżeli znajdują się one tylko na jednej ścianie Obecność okien sprawia, że do środka będzie przedostawała się duża ilość światła dziennego, optycznie powiększając całe pomieszczenie. Proste szafki kuchenne, które mogą zostać ustawione tylko w dolnej zabudowie kuchennej, zmieszczą wszystkie potrzebne akcesoria w tym pomieszczeniu. W takiej kuchni nie warto wykonywać zabudowy od samej podłogi, po sam sufit.

Biała, angielska kuchnia

Czy biała, angielska kuchnia w kształcie litery U jest dobrym pomysłem? Tak. W szczególności do małych pomieszczeń. Może i powierzchnia jest ograniczona, ale wszystko można urządzić w funkcjonalny sposób. Biel jest uniwersalnym kolorem, który pozwala na dobranie dodatków w dowolnej kolorystyce. Polecanym są blaty kuchenne wykonane w kolorze jasnego, naturalnego drewna, pięknie eksponujące słoje świadczące o wieku drzewa. Blaty powinny zostać zabezpieczone przed uszkodzeniami, o jakie w kuchni bardzo łatwo. 

Comments are closed.