Kto wie czym jest “zielona szkoła”? Nie ma to nic wspólnego z ekologicznym podejściem do życia. Aczkolwiek, właściwie wszystko zależne jest to od tematu wycieczki, na jaką wybierze się klasa. Mianem “zielona szkoła” określa się zorganizowane wyjazdy, jakie odbywają się w roku szkolnym, najczęściej na wiosnę. Takie wyjazdy organizuje m.in. Róża Wiatrów, która ma wiele ciekawych propozycji. Warto przejrzeć ich ofertę.

Berlin, Poczdam i Tropical Islands

Pomimo tego, że Berlin leży na terenie innego kraju, można dojechać do niego bardzo szybko. Szybciej niż do innych punktów, jakie znajdują się na terenie Polski. W Berlinie na młodych ludzi czeka wiele atrakcji: Plac Aleksandra, Wyspa Muzeów, Brama Brandenburska, Aleja pod Lipami, Kolumna Zwycięstwa, Plac Poczdamski, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Młodzież na pewno nie będzie mogła doczekać się wizyty w Tropical Islands. Kultowym parku wodnym, gdzie spędzą cały dzień. Wspaniałe miejsce, które sprawi, że wszystkie osoby poczują się jak na tropikalnych wakacjach.

Gdańsk i Malbork

Dwa miasta, które leżą od siebie w bliskiej odległości. Dwa miasta, gdzie znaleźć można wiele ciekawych zabytków. Sam Gdańsk ma do zaoferowania takie miejsca, jak Brama Złota, ul. Długa, Ratusz, Długi Targ, Zielona Brama, port na Motławie, Żuraw, Westerplatte. Warto również pomyśleć o tym, aby wziąć udział w warsztatach bursztynniczych. Zdumienie może budzić zamek znajdujący się w Malborku, który w dawnych czasach pełnił rolę siedziby Krzyżackiej. Teraz jest to muzeum, które pozwala zapoznać się z życiem, jakie toczyło się właśnie w tym miejscu, kiedy to na co dzień można było spotkać tutaj Krzyżaków. Taka wycieczka to cenna lekcja historyczna.

Spod samiuśkich Tater

Wycieczki szkolne to doskonała okazja do tego, aby odwiedzić Tatry – jedno z najpiękniejszych pasm górskich, jakie można znaleźć w Polsce. Nie brakuje opinii, że w okresie zimowym, to właśnie tutaj skupia się życie całego kraju. Wszyscy mówią o Zakopanym, ale przecież Tatry to nie tylko to miasto. To także spływ Dunajcem na specjalnie do tego przygotowanych tratwach. Wycieczka do bacówki w Dolinie Kościeliskiej, która pozwoli wziąć udział w warsztatach oscypkowych, na pewno spodoba się młodym ludziom. Wycieczka do takiego miejsca, to doskonała okazja do tego, aby przekonać się, jak na co dzień wygląda życie górali. Podczas pobytu będzie można przekonać się, że Tatry są piękne o każdej porze roku, a nie tylko w okresie zimowym. 

 

Comments are closed.