Dźwigary betonowe sprężone to wytrzymałe betonowe konstrukcje, które dodatkowo są zbrojone stalą.

Czym są dźwigary?

W ostatnim czasie popularność dźwigarów betonowych znacząco wzrosła. Dzięki temu można stawiać obiekty, o których jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt jeszcze nawet nie myślał. Coraz częściej dźwigary betonowe sprężone hc są wykorzystywane w budownictwie.

Dźwigary mają zdecydowanie więcej atutów od klasycznych materiałów budowlanych. Przede wszystkim są lżejsze, więc też łatwiejsze w obsłudze. Głównym zadaniem dźwigarów jest przenoszenie ciężaru. Dzięki temu nie trzeba wcale stosować żadnych dodatkowych punktów podparcia. Dźwigary betonowe są znacznie wytrzymalsze niż konstrukcje tradycyjne. Taka wytrzymałość jest skutkiem zastosowania odpowiedniej metody produkcji. Są bardzo łatwe w obsłudze, ponieważ ich waga jest niewielka. Warto zwrócić uwagę na fakt, że długość dźwigarów oscyluje przeważnie w granicach kilkudziesięciu metrów. Jeżeli chodzi o budowę hal magazynowych to dźwigary betonowe są niezastąpione. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dźwigary betonowe są dostarczane przez producenta bezpośrednio na plac budowy.

Produkcja dźwigarów

Należy pamiętać, że dźwigary produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego każdy wykonawca może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Dźwigary cieszą się dużym uznaniem w branży budowlanej, ponieważ są niezwykle funkcjonalne. Na rynku dostępne są dźwigary dwuspadowe oraz jednospadowe. Warto dodać, że poszczególne elementy konstrukcyjne mogą różnić się między sobą rozmiarem oraz przekrojem. Zadaniem niektórych producentów jest również przygotowanie dźwigarów na wymiar. W takiej sytuacji klient powinien złożyć zamówienie indywidualne, a następnie producent się tym zajmuje. Wtedy czas oczekiwania się wydłuża, ale można też liczyć na lepszy efekt.

Zastosowanie dźwigarów

W obecnych czasach można stawiać również nietuzinkowe oraz nietypowe obiekty. Niezastąpione są przede wszystkim nowoczesne materiały, których można użyć w procesie stawiania budowli. Dźwigary betonowe sprężone hc osiągają przeważnie wysokość kilku metrów. Dźwigary można wykorzystać także do stawiania bardzo dużych obiektów. Z reguły budowane są stropy oraz dachy magazynów. Na pierwszy rzut oka dźwigary betonowe mogą wydawać się bardzo ciężkie, ale w rzeczywistości są lżejsze od tradycyjnych materiałów budowlanych. Budowa nowoczesnych mostów jest możliwa dzięki użyciu dźwigarów betonowych. Zainteresowanie dźwigarami betonowymi cały czas rośnie i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone hc.

Comments are closed.